KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154046

nr 1515 4046

Jens Sinding Christensen

(1888-1980), Danmark

Oljemålning, Kyrkoruin. Signerad. Olja på pannå, 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm

Kondition: slitage

Jens Sinding Christensen, född 1888, död 1980, dansk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 16 januari 2023
kl 18:38:33

16/1 17:01:57 1      Vinnande bud

Jens Sinding Christensen

Läs mer om Jens Sinding Christensen